Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas


Netgi atsargiai vairuodamas ir laikydamasis kelių eismo taisyklių vairuotojas gali pakliūti į eismo įvykį, todėl visos transporto priemonės turi būti apdraustos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (TPVCAPD).

Jeigu transporto priemonė, kuri yra apdrausta privalomuoju transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimu, sukelia eismo įvykį, atlyginama nukentėjusiai šaliai padaryta turtinė arba asmeninė žala, tačiau neatlyginama kaltininko transporto priemonei padaryta žala.

Rekomenduojame pasirūpinti papildomomis draudimo paslaugomis, kurios atlygins nuostolius Jūsų automobiliui arba suteiks draudimą vairuotojui ir keleiviams nuo nelaimingų atsitikimų.

Papildoma apsauga: Mini Kasko ir Mini Kasko plius

Dažniausiai eismo įvykio metu mes ne tik sukeliame nuostolį kitiems, bet ir apgadiname savo automobilį, už kurio remontą tenka mokėti patiems. Seesam Jums siūlo paslaugą „Mini Kasko“ ir „Mini Kasko plius“ – tai papildoma draudimo apsauga Jūsų automobiliui ne tik eismo įvykio, bet ir gaisro, netikėto gedimo ar neužsivedimo dėl akumuliatoriaus atveju.

Ši paslauga Jums puikiai tinka, jeigu Jūsų automobilis yra senesnis negu galima apdrausti įprastu Kasko draudimu arba įprastas Kasko Jums per brangus.

„Mini Kasko“ ir „Mini Kasko plius“ suteikia:

  • remonto, transportavimo ar kitų ir papildomų išlaidų kompensavimą automobiliui patekus į eismo įvykį, po kurio automobilis tampa nebevažiuojantis arba važiuojant keltų pavojų kitiems eismo dalyviams;
  • transportavimo ar pagalbos išlaidų kompensavimą netikėto gedimo kelyje, po kurio nebegalite tęsti kelionės, ar neužsivedimo dėl išsikrovusio akumuliatoriaus atvejais;
  • vienkartines išmokas automobilio nepataisomo sugadinimo atveju po eismo įvykio arba gaisro.

Daugiau informacijos sužinokite papildomų paslaugų taisyklėse:

Papildoma apsauga: draudimas nuo nelaimingų atsitikimų

Kartu su privalomuoju draudimu papildomai galite pasirinkti vairuotojo ir keleivių draudimą dėl nelaimingo atsitikimo eismo įvykio, kuriame dalyvavo apdraustas automobilis, atveju.

Vairuotojas ir keleiviai draudžiami 7 500 EUR mirties atveju ir 7 500 EUR neįgalumo atveju. Draudimo suma vienam apdraustam asmeniui apskaičiuojama bendrą draudimo sumą dalinant iš transporto priemonėje įrengtų sėdimų vietų skaičiaus.

Draudimo apsaugos sustabdymas

Norėdami laikinai sustabdyti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo (TPVCAPD) apsaugą, privalote pateikti nustatytos formos (jį rasite čia) rašytinį prašymą vienu iš nurodytų būdų:

1) Atvykę į draudimo bendrovės „Seesam“ klientų aptarnavimo skyrių. Su savimi privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei nesate draudėjas - privalėsite pateikti teisės aktų nustatyta tvarka išduotą įgaliojimą.

2) Pateikti prašymą galite internetu - pasirašant mobiliu ar elektroniniu parašu pasinaudoję Elektroninių dokumentų pasirašymo ir mainų paslaugas teikiančiomis interneto svetainėmis (pvz. www.isign.lt, www.gosign.lt).

1. Sustabdymo terminai:

1.1. Apsauga gali būti stabdoma ne trumpesniam nei 1 mėnesio laikotarpiui, todėl likus mažiau nei 1 mėn. laikotarpiui iki sutarties pabaigos, prašymas nebus tenkinamas.
1.2. Stabdymo laikotarpio pradžia negali būti ankstesnė, kaip kita diena nuo pašymo pateikimo dienos.
1.3. Stabdymo laikotarpio pabaiga negali būti vėlesnė, nei draudimo sutarties galiojimo pabaiga.
1.4. Galimybės atnaujinti draudimo apsaugą anksčiau nei praėjus vienam mėnesiui nuo sustabdymo – nėra (galimas tik sutarties nutraukimas / performinimas).

2. Kitos sąlygos:

2.1. Jei buvo išduota Žalioji Kortelė – ją privaloma grąžinti, priešingu atveju prašymas nebus tenkinamas.
2.2. Pasibaigus draudimo sutarčiai apsaugos galiojimas prasitęs automatiškai be papildomo pranešimo, tokiam laikotarpiui, kokiam buvo stabdoma draudimo apsauga. Dėl papildomo draudimo liudijimo išdavimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujanti draudimo atstovą.
2.3. Papildomai išduotas apsaugos pratęsimą patvirtinantis Liudijimas nestabdomas.

Informacija parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro tarybos posėdyje patvirtinta įforminimo tvarkos aprašu 2013 m. kovo mėn. 20 d., protokolo Nr. 10.


Prieš sudarant finansinių paslaugų sutartį rekomenduojame susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis
www.seesam.lt ir, jei reikia, pasikonsultuoti su Seesam draudimo specialistais.