Uudised

„Vienna Insurance Group“ suteiktas leidimas įsigyti „Seesam“ akcijas Baltijos šalyse

[Seesam | 2018-09-03]

Sandorio šalys pasirašė pardavimo sutartį 2017 m. gruodžio 18 d., o akcijų perleidimas įvyko 2018 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

Remiantis 2018 m. pirmojo ketvirčio duomenimis, įsigijus draudimo bendrovę „Seesam“ Estijoje ir jos filialus Latvijoje bei Lietuvoje, VIG grupės rinkos dalis išaugs iki 23,7 proc. ir ji taps draudimo rinkos lydere Baltijos šalyse.

Tai jau ne pirmas VIG įsigijimas regione – 2016 m. grupė tapo latvių ne gyvybės draudimo įmonės „BTA Baltic Insurance Company“ („BTA“) savininke, VIG taip pat valdo bendrovę „Compensa Vienna Insurance Group“ („Compensa“). Užbaigus sandorį VIG Baltijos šalyse atstovaus trys bendrovės: „BTA“, „Compensa“ ir „Seesam“. Per pirmąjį šių metų ketvirtį VIG bendrovės (įskaitant ir „Seesam“) pasirašė draudimo įmokų už maždaug 229 mln. eurų.

„VIG įgyvendina vietinės verslininkystės ir įvairių prekės ženklų vienoje rinkoje strategiją. Bendrovei „Seesam“ Baltijos šalyse toliau vadovaus ilgametis bendrovės vadovas p. Andri Püvi. Tikime, kad visos grupės sėkmė priklauso nuo kiekvienos vietinės bendrovės prekės ženklo vertės. Taip pat nemažiau svarbi ir patirtis, leidžianti savo klientų grupei teikti paslaugas, pritaikytas konkretiems jos poreikiams“, – komentuoja Franz Fuchs, „Vienna Insurance Group“ valdybos narys, atsakingas už Baltijos šalių rinkas.

Draudimo bendrovė „Seesam“ įkurta 1991 m. Estijoje. „OP Financial Group“ dalimi ji tapo 2006 m. Baltijos šalyse bendrovė turi 23 klientų aptarnavimo skyrius bei aptarnauja daugiau kaip 180 tūkst. klientų, kurių 85 proc. sudaro fiziniai klientai. Bendrovės akcininko pasikeitimas neturės įtakos prisiimtų klientų įsipareigojimų vykdymui bei jų draudimo sutarčių sąlygoms, klientams persirašyti sutarčių nereikės. Artimiausiu metu bendrovė ketina vizualiai atnaujinti „Seesam“ logotipą, apie tai visa informacija bus pateikta vėliau.

„Seesam yra rinkoje įsitvirtinusi ir pelningai veikianti draudimo bendrovė. VIG grupė pozityviai vertina „Seesam“ išplėtotą brokerių aptarnavimo tinklą, pardavimų veiklą vykdantį personalą bei perspektyvias bendrovės tiesioginio pardavimo ir paslaugų teikimo internetu galimybes“, – sako p. F. Fuchs.

Draudimo bendrovė „Seesam“ per 2017 m. Baltijos šalyse pasirašė draudimo įmokų už maždaug 65 milijonų eurų, o tai yra 9,3 proc. daugiau negu 2016 m. Pernai bendrovė užėmė 5,3 proc. Baltijos šalių ne gyvybės draudimo rinkos. „Seesam“ Baltijos šalyse dirba 342 darbuotojai, iš kurių 154 dirba Estijoje, 86 Latvijoje ir 102 Lietuvoje.

Bendrovė „Vienna Insurance Group“ yra rinkos lyderė Austrijoje bei Centrinėje ir Rytų Europoje, draudimo rinkoje dirba beveik 200 metų. Grupė jungia 50 bendrovių, veikiančių 25-iose šalyse, išlaiko ilgametes tradicijas, stiprius prekės ženklus bei artimus santykius su klientais. VIG bendrovėse iš viso dirba apie 25 tūkst. darbuotojų. Bendrovė turi aukščiausią ATX (pagrindinis Vienos vertybinių popierių biržos reitingas) A+ reitingą su stabilia perspektyva, taip pat jos akcijos kotiruojamos Prahos vertybinių popierių biržoje.


Prieš sudarant finansinių paslaugų sutartį rekomenduojame susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis
www.seesam.lt ir, jei reikia, pasikonsultuoti su Seesam draudimo specialistais.