Uudised

Surinkti saugaus keliavimo patarimai į užsienį vykstantiems lietuviams

[2016-08-08]

„Egiptas ir Turkija išlieka mėgstamiausia lietuvių atostogų vieta, tačiau ten taip pat didesnė ir alerginių reakcijų tikimybė, privalu saugotis jūros gyvių. Pastaraisiais metais patiriamos medicininės išlaidos šiose šalyse išaugo iki vidutiniškai 700 eurų vienam asmeniui“, - teigia draudimo bendrovės Seesam Asmens draudimų grupės plėtros vadovė Natalija Misėkienė.

„Pavyzdžiui, Egipte pasitaikė nelaimingų atsitikimų su jūros ežiais – medicininė pagalba šiais atvejais kainavo daugiau nei 100 eurų. Pasireiškus alerginėms reakcijoms Turkijoje ir Egipte už patirtas gydymo išlaidas teko skirti daugiau nei 700 eurų, o rimtesnių ligų ar peršalimų gydymas kainuoja ir kelis tūkstančius eurų“, - vardija N. Misėkienė. „Pasidomėję, ko reikėtų saugotis konkrečioje užsienio šalyje, ne tik nesusigadinsite atostogų džiaugsmo, bet ir sutaupysite nemažai lėšų, kurias reikėtų skirti medicininės pagalbos suteikimui ar tolimesniam ligų ir traumų gydymui.“
 
Atsižvelgus į tai, kokiomis kryptimis dažniausiai keliauja lietuviai ir kokie pavojai galimi, draudimo bendrovė Seesam parengė dažniausiai lietuvių lankomų šalių aprašymus su saugaus keliavimo patarimais. Juos rengiant remtasi ir LR užsienio reikalų ministerijos ataskaitomis apie saugumo padėtį konkrečiose valstybėse.

„Tarkime, jūsų kelionės kryptis – Egiptas. Jums aktualu, kokia valiuta ten naudojama, kokia oro temperatūra, lankytinos vietos ir kokių pavojų reikėtų saugotis. Egipte paplitusi maliarija, todėl privaloma nuo jos pasiskiepyti, o nelaimės atveju skambinti turistų policijai 126. Visą šią informaciją dabar patogiai sutalpinome į vieną visiems prieinamą vietą“, – pasakoja Natalija Misėkienė.

Draudimo bendrovės Seesam sudaryti šalių aprašymai susideda iš bendros informacijos apie šalį, lankytinų vietų rekomendacijų, žemėlapio, orų prognozės ir draudiko patarimų apie saugumą. Juos galite peržiūrėti čia.

Remiantis draudimo bendrovės Seesam duomenimis, pastaraisiais metais būtinojo gydymo ar kitų kelionės metu nutikusių nesklandumų vidutinės išlaidos siekė 380 eurų, nors Turkijoje ir Egipte atostogavusiems lietuviams bendrovė vidutiniškai kompensavo dvigubai didesnes sumas.

Dažniausiai kelionės draudimu draudžiasi didesnių miestų gyventojai nuo 26 iki 55 metų amžiaus. 17 proc. draudimo klientų į užsienį vyksta kartu su nepilnamečiais vaikais.


Prieš sudarant finansinių paslaugų sutartį rekomenduojame susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis
www.seesam.lt ir, jei reikia, pasikonsultuoti su Seesam draudimo specialistais.