Uudised

Paaiškėjo „Finansų olimpiados 2018“ nugalėtojai

[VGTU | 2018-04-13]

Olimpiados, kurioje buvo vertinamos vyresniųjų klasių (9–12 klasių) mokinių finansų žinios, prizines  vietas  užėmė dešimt vyresniųjų klasių moksleivių. Pirmąją vietą užėmė daugiausia taškų surinkęs Vilniaus licėjaus 12 klasės moksleivis. Dar po vieną Vilniaus licėjaus mokinį užėmė antrąją ir trečiąją vietas. Mokiniai iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Akmenės rajono Ventos gimnazijos, Jonavos Jaronimo Ralio gimnazijos, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos ir Kretingos pranciškonų gimnazijos taip pat užėmė antrąsias ir trečiąsias vietas.

Be didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių – finaliniame Finansų olimpiados etape dalyvavo  88 mokiniai iš įvairių Lietuvos regionų: Anykščių, Alytaus, Jonavos, Mažeikių, Palangos, Plungės ir kitų Lietuvos miestų bei rajonų.

Mokiniams užduotis su Finansų olimpiados Vertinimo komisijos pirmininke doc. dr. Algita Miečinskiene parengė gausus būrys VGTU Verslo vadybos fakulteto Finansų inžinerijos katedros dėstytojų. Į užduočių kūrimą buvo įtraukti ir rėmėjai bei partneriai, kurie pateikė savo pasiūlymus. Finalinį etapą sudarė uždavinių sprendimas ir finansų žinių testas.

Iš devynių į finalą kruopščiai atrinktų uždavinių sunkiausia mokiniams pasirodė užduotis apie asmeninius finansus, kur reikėjo paskaičiuoti asmens sumokamus mokesčius. Jį teisingai išsprendė 10 mokinių. Tik 19 mokinių išsprendė verslo finansų uždavinį, kuomet reikėjo sudaryti įmonės pelno (nuostolių) ataskaitą, pelno paskirstymo ataskaitą ir balansą.

Testo dalyje daugiausia suklysta atsakant į klausimą, kokiu pagrindiniu tikslu yra leidžiamos vyriausybės obligacijos. Lengviausiai finalo dalyviams sekėsi išspręsti užduotį, kurioje buvo prašoma apskaičiuoti listinguojamos bendrovės laisvai rinkoje cirkuliuojančių akcijų (angl. free float) procentinę dalį, ir kokiam laikotarpiui santaupos buvo padėtos į banką, kai buvo žinoma santaupų suma, palūkanų norma ir palūkanų suma.

Visus 9 uždavinius teisingai išsprendė 2 mokiniai. Vidutiniškai iš 65 balų surinkti 44 balai.

Finansų olimpiados 2018 metu vyko mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursai – „Finansų intelektas: tarp dabarties ir ateities“. Viso dalyvavo 29 mokytojai iš visos Lietuvos. Šiais metais pranešimus mokytojams skaitė ir asmenine profesine patirtimi dalinosi „Nasdaq“, „Swedbank“, draudimo bendrovės „Seesam“, „Lietuvos banko“, LR Finansų ministerijos atstovai bei VGTU Verslo vadybos fakulteto (VVF) Finansų inžinerijos katedros dėstytojai. Sveikinimo žodį bei nuoširdžią padėką į seminarą atvykusiems mokytojams tarė VVF dekanė prof. dr. J. Stankevičienė.

Finansų olimpiadą organizuoja VGTU VVF Finansų inžinerijos katedra kartu su partneriais „Nasdaq“, „Swedbank“, draudimo bendrove „Seesam“, LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Finansų ministerija, „Lietuvos banku“, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, Lietuvos laisvosios rinkos institutu, VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabrikas“.


Prieš sudarant finansinių paslaugų sutartį rekomenduojame susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis
www.seesam.lt ir, jei reikia, pasikonsultuoti su Seesam draudimo specialistais.